Zoo Ostrava 15. 6. 2024

Tak tady máme sobotu 15.června a osobáčkem uháníme přes Karvinou a Bohumín do Ostravy-Svinova. Autobusem k OC Globus , kde začíná naše výprava do ZOO Ostrava hodinovou vyhlídkovou jízdou v „londýnském“ doubledeckru.

ZOO, to byly davy lidiček, ono probíhala i akce RBP, Den zdraví. Naše výprava čítající 15 osůbek překonala davy lidí a začalo naše dobrodružství v ostravské zoologické zahradě. I počasí nám přálo, ani ten Oskar ná m nevadil, stromů roste v ZOO velké množství, stínu bylo dost. Obdivovali jsme pávy, šelmy, koukali na hrochy, poslouchali papoušky, sledovali největší savce, které v Ostravě mají, slony. U žiraf byly vidět i zebry, stádo pštrosů. v rybníčcích kvetoucí lekníny. Smíchu kolem ažaž. Stihli jsme nafotit spoustu záběrů, nakoupili si turistické vizitky, nějaký ten suvenýrek a s plno zážitky jsme sjelim torejbusem do centra města a nakoukli do prostor OC Karolína. Poslední zmrzlina dětem a kafe dospělákům. Děkuji za pomoc při ohlídání výpravy na přesunech městem Jance Bendové a Renči Rodové. Celá banda mladých byla skvělá. David Knoll sledoval kroky na svých hodinkách, tak jsme nakráčeli v průměru přes 13.000 kroků.

Školní rok s výpravami je završen, čekají nás jen prázdninová dobrodružství na výletech a tábor Balda . První výprava povede na bobovou dráhu do Mostů u Jablunkova 3. července. Na viděnou.

Jana Jurčagová, za spolek Svibická šestka, z.s.