Čochtání v Olomouci 25. 11. 2023

Tak, poslední listopadová sobota se tedy vydařila. Ráno vyrazilo 14. hastrmanů a hastrmanek Regiojetem směr Olomouc, do našeho všem již známého aquaparku nedaleko konečné tramvají na Nové Ulici.

Počasí přálo, krásně nám zrána nasněžilo, Regiojet přijel bez zpoždění a dojel do Olomouce jen s malou ztrátou, nad kterou jsme mávli rukou. Tramvají na konečnou a pár set metrů k horkým vířivkám. A, že tedy dnes byla voda opravdu horká v obou vířivkách. Užívali jsme si sjíždění na dvou tobogánech, pocení těl v tepidáriu i parní lázni. Odvážné hastrmany jsem ponoukla,aby se ponořili do ledové vody ve velké vaně u tepidária. Teplá voda byla i ve venkovním bazénu, tak proč bychom tam nepropluli, že? Nevadilo nám ani, že tělo máme v ohřívaném bazénu a hlavy nám trčí ven a fouká ledový vítr se sněhovými vločkami.

Omladina si přišla na své, lidově řečeno. Pod dohledem Máji Metelkové a Martiny Nekorancové ti odvážní sjížděli oba tobogány. Děvčata vypomohla při dozoru, u přesunu na tramvaj a k vlaku. Tak a zbyly jen hezké vzpomínky.
Do Olomouce se v dalším roce určitě opět vydáme. A, v prosinci ukončíme letošní výpravy v Ostravě.

Jana Jurčagová