Tak, kufry už jsou vyprázdněné, upocená trička už maminky táborníkům vypraly. Vzpomínky zůstávají, a že jsme toho letos zase zažili spousty legračního s příměsí dobrodružství.

Začalo to jízdou autobusem z Českého Těšína, kdy se dětem zdálo, že jedeme, jedeme a tábor nikde. No, ono tábor je vzdálen od našeho městečka 250 kilometrů.

Dojeli jsme, kufry nám pomohl převézt do údolí s táborovými sruby náš táborový mladý řidič Milan neboli Kléma 2 svým červenavým žihadlem, felicií combi. S tímto autíčkem vozíval denně v časných ranních hodinách naši hlavní vedoucí na nákupy do blízké Poličky, navážely se pekárenské výrobky, sem tam jsme se s autíčkem podívali i do vcelku blízkých Svitav.

No a údolí za bývalou budovou lázní ožilo od 4. srpna do 14. srpna hlaholem našich táborníků. Všechny dívky spaly se Sandrou, malí kluci byli pod ochranou další oddílové vedoucí Evy Senkové, velcí chlapi pak museli poslouchat dva Tomáše, Kocůrka a Krajczyho.

Měli jsme tři oddíly, vedly si všechny dobře. Sem tam jsme je mohli vidět i při službě v kuchyni při umývání talířů a hrníčků, ale nejlepší byla noční služba. Tolik řečí snad ještě údolí neslyšelo, jak se noční hlídka domlouvala mezi sebou, že se určitě nebojí, že za tím stromem fakt nikdo není.

Prostě, táborový život byl naplněn soutěžemi, lanovými aktivitami, náš mladý táborový řidič Milan Vilgocký připravil legrační hry včetně vodní bitvy s balonky naplněné vodou. Dojely návštěvy během táborového víkendu, byly střelby, byly noční hry, kdy se počítala čísla. No a představte si, ti nejstarší to nedokázali spočítat. Ono totiž nenašli všechny lístečky. No i noční stezka odvahy byla a prý se nikdo nebál. Tak příští rok trochu přitvrdíme.

No a výpravy, ty byly čtyři. Nakoukli jsme na loupeživého rytíře Toulovce do Toulovcových skal u Proseče, projeli se vláčkem do Svitav do okresního muzea, kde kluci i holky vyzkoušeli, jak se kdysi pralo a mandlovalo, byla tam i interaktivní herna s tisíci kostičkami, výstava vláčků, prostě paráda. V sobotu 10. srpna byla naším cílem Litomyšl, kde v prostorách zámku se nacházela výstava Svět kostiček LEGA. A jak se děcka vyřádila na venkovním lanovém bludišti.

No a poslední, čtvrtá, výprava nás zavedla daleko od Poličky, rychlíkem jsme jeli až do stanice Skalice nad Svitavou, pak ještě vláčkem do obce Doubravice nad Svitavou, kde nás čekalo překvapení v podobě pštrosí farmy. Pracovnice farmy nám donesla ukázat v bedně dvoudenní kuřata. No, to byly velikostně řádné slepice. Stejně legrační zážitek měly dívky ze statného berana s jeho "nástrojem" a malí při dovádění na kolotoči a prolézačkách.

Tábor skončil, zpracovávají se fotografické záběry, vzpomíná se. A, už se plánuje léto 2020.

Poděkování všem dospělým a těm, kteří sice ještě nemají 18 let, ale přece jen se snažili, kdy některým to šlo lépe, jiní se rychle učili " za pochodu".

Poděkování Milanu Vilgockému, Sandře Nuchalíkové, Evě Senkové, Tomáši Kocůrkovi, Tomáši Krajczymu, Nicol Mihálikové a Lukáši Passlerovi.

Jana Jurčagová

Další fotky na telegramu: https://t.me/joinchat/AAAAAFivx8dnA5n4T2GA-w​