A, máme tady první výpravu spolku ve školním roce 2022-23.

Rozhodli jsme se začít čochtáním ve vodách Aquaparku Olomouc, ke kterému lze dorazit bez větších potíží od vlakového nádraží Olomouc. Několik osůbek nám skolila chřipková viroza, ale vyrazilo nás k Olomouci celkem 17 včetně nejmenšího vandrovníka, Ríši.

Regiojet jel bez zpoždění a k tramvaji to bylo jen pár kroků na třídu Kosmonautů. Konečná zastávka Nová Ulice a hurá, k Aquaparku zbývá jen odhadem 700 metrů. Prošli jsme turniketem a zvládli jsme i souboj v čipem k odemknutí skříní, i když to chvílemi vypadalo, že to prohrajeme a skříně se neodemknou. Do plavek a hurá, ponořit se do vody. Vířivky, ledová "wirpůlka", sauna-tepidárium, divoké peřeje, skluzavka, tobogany pro méně zdatné plavce i s dojezdem do hloubky, venkovní bazén s ohřívanou vodou a masážními tryskami. No, co více jsme si mohli přát?

Byla to slast, nahřívat se a jen tak lenošit . Nikdo z výletníků neodcházel zklamaný, každý zářil spokojeností. V bufetu u recepce jsme zdolali své nabalené svačiny, dodali tělům sílu a svižným krokem se vydali zpět na zastávku Nová Ulice. Průvod uzavíral malý Ríša ve svém "korábu". Ten se měl, ostatní museli použít své dolní končetiny. Během přesunu jsme si zopakovali zásady bezpečnosti skupiny při přecházení silnice.

Poděkování patří dospělým , kteří se naší výpravy zúčastnili, maminkám Lence a Katce, tatínkům Marcelovi a Standovi i mladé mamce Sany a naší táborové vedoucí Máji, kteří pilně po celou dobu dohlíželi na menší vorvaně v prostorách aquaparku i při přesunu vlakem a tramvají.

A, další výprava se už chystá na 10. prosince do Pohádkových lázní v Rožnově pod Radhoštěm.

Jana Jurčagová