Tak jsme se na začátku prosince vydali na výpravu

do světa skákadel, prolézaček, kde je všude slyšet smích. Cesta vedla zasněženou krajinou, zvládli jsme i tři přestupy z vláčku do vláčku, projeli městečky pod beskydskými vrcholy, Frýdkem, Frenštátem, Valašským Meziříčím a doputovali jsme do Rožnova pod Radhoštěm.

A je tady Rožnov a jen opravdu pár kroků nás zavedlo do areálu Pivovarské manufaktury, Rožnovských pivních lázní, kde se nachází i dětské Pohádkové lázně. Dvě hodiny řádění a pot se lil ze všech dětských vandrovníků, my starší, které už kosti značně bolí, jsme se uvelebili na pohovkách a užívali si chvilek nicnedělání. Velmi dobře vybavená velká herna s množstvím prolézaček, skluzavek, milé a ochotné mladé ženy za pultem kavárničky, nálada byla značně veselá. Po dvouhodinovém juchání v herně jsme ještě využili možnost sladit své myšlenky, harmonizovat tělo v solné jeskyni. Jelikož tam bylo málo větších lehátek a křesílka byla spíše pro mimina ze školky, museli jsme se prostřídat, ale i to se dalo zvládnout. Velmi dobře se v prostoru solné jeskyně, uměle vybudované, dýchalo, odpočívalo na lehátko a poslouchalo klidnou hudbu.

Někteří si zakoupili turistické známky do svých deníků, před odchodem z areálu Pivovarské manufaktury jsme ještě nakoukli do prostor podnikové prodejny Málkovy čokoládovny a hnedle se nakoupily sladké dárky, čokoládové ručně dělané pralinky, lízátka a jiné čokoládové dobrůtky. Cesta zpět byla ve znamení jízdy dálkovým autobusem přes Horní Bečvu, Bumbálku, státní hranici se Slovenskem, Bílou, Ostravici do Frýdku. Z Frýdku jsme se spolehlivě dostali do Českého Těšína důlkladně nahřátým motoráčkem, dojeli jsme za úplné tmy a den byl za námi.

Výpravy se zúčastnilo 18 osob, dětí a dospěláků. Děkuji velkým vandrovníkům Lence, Marušce, Lukášovi, Renči a Janě B. za pomoc při dohledu nad dětmi. Po vánočních svátcích se podíváme při letošní poslední výpravě do Brna na výstavu Tutanchamon.

Jana Jurčagová